Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Философија: Ајкула

Go down 
3 posters
АвторПорака
Ajkula
Team
Team
Ajkula


Број на мислења : 60
Join date : 2009-05-27
Местолокација : Куманово

Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitimeПет Мај 29, 2009 3:18 pm

Одувек сам обожаваја философију, а богами сам обжаваја и да филозофирам. Еве да си резервирам едну тему за мене, па после од време на време ке протирам некои мои што стари, што нови философије. Ако има некој што ми ги знае стари унапред се извинују.


Последната промена е направена од Ajkula на Пон Јун 08, 2009 9:16 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
alexard
Члан
Члан



Број на мислења : 12
Join date : 2009-05-26

Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitimeПет Мај 29, 2009 8:21 pm

ШТО ПОВИШЕ ГА ЗАПОЗНАВАШ ЧОВЕКА ТОЈ ПОВИШЕ ГА МРЗИШ


ако на некога/ју не му/ву е јасно ќе се објаснимо
Вратете се на почетокот Go down
Ajkula
Team
Team
Ajkula


Број на мислења : 60
Join date : 2009-05-27
Местолокација : Куманово

Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 10:32 am

Еве една од моите најстари (06/01/2007), а највероватно и надобри, с`г можете дури и да гу најдете на нет преведувану на сви балкански езици, а за светски не сам проверуваја. Иначе пишувана е на едно другарче како најобичан маил. Уствари повише е како колумна од колко како философија.

Subject: Нешто мислу, мислу и изгледа сам претераја с`с мислење па еве да ти напишу што сам измислија!

Пошто е линија за субјект много мала и неможу да га допишу цел текст еве ке наставу овде... Овој су збирка на муабет на паметни и цењени стручњаци, што значи дека мора да е такој.

Епа ако сакаш да имаш здрав живот мора свак д`н да изедеш едну јабуку, а и едну банану заради витамин В. Исто морамо и едну помаранџу заради витамин С... и обавезно да испиемо едну шољу зелен чај (без шикер, ради дијабетис) за намалување на масти у крв...
Свак д`н морамо да пиемо по 2 литра воду (да, и после да гу измочамо, што га дуплира време кое што смо га до с`г трошиле на WC).

Свак д`н морамо да земемо барем по ед`н биоактив или едн јогурт да би ги имале сви тија позитивни бактерије, за кои што никој незнае што су тачно, ама ако ги немаш барем миљон ипол од тија бактерије, има господа да га видиш...

Свак д`н по едн аспитин, за превенцију на инфаркт, и една чаша црно вино, исто против инфаркт. И едну чашу бело вино, за појаки живци... И едну чашу пиво, не можу да се сету за што беше... Ама ако ги испиеш сви од едн пут ке добиеш можда удар кој што и такој нема да га осетиш.

Свак д`н треба да се еде и нешто кашасто. Много, много кашасти глупости, док не се просереш како вол. Потребно е 4 до 6 оброка на д`н, л`сни, и да не забравиш дека свак залак треба да се преапе 100 пут. Такој да за едење ке ти треба 5 сата...

После свако едење треба да се миев зуби. такој да зуби треба да се миев после јабуку, и после биоактив, и после банану, и после кашастите гомна... и такој све док имаш зуби у уста, а да не забравиш па ну конац за зуби затој што он уедно и масира жљебине, а и да ги измиеш с`с средство за жуборкање... Било би добро да си га уредиш купатило... да ставиш некое DVD, TV, Компјутер, пошто ако земеш у обзир воду, кашасту исхрану и зуби, ти ке бидеш пуно, пуно време унутра...

Треба да се спие 8 и да се работи преко 8 сата дневно, плус 5 за едење, тој ти е 21. остануев ти 3 сата, ако не е гужва у промет. Спрема статистике TV се гледа 3 сата дневно. Е с`г више неможе затој што треба да се оди најмалко пола сат дневно (Савет: после 15 минуте појди назад, затој што ако не направиш такој пола сат биднуе ед`н сат). Треба да се негуев и пријатељства, затој што су како растенија, треба да се одржуев свакодневно. Предпостављам и к`д идеш на пут...

Мораш и да бидеш информиран па затој треба да читаш најмачко 2 дневни и неколко недељни новине, да би имаја критички став... Треба да имаш секс свак д`н ама без да упаднеш у рутину: треба да бидеш иновативан, креативан и да гу освоиш исту особу повише пут. За све овој треба време... Да не зборимо за тантрички секс.

Треба да имаш време за додир с`с природу, па прање на под-судови-веш, да не зборимо што све треба ако имаш куче, маче или деца...

Рачуница е дека за све овој треба некој 29 сата. Едина могуќност ти е да работиш неколко работе истовремено. Нпр. Туширај се с`с ладну воду и отвори ги уста - такој ке испиеш 2 литра воду. Док искачаш од купатило с`с четку за зуби у уста, истовремено се сексај с`с партнерку која што истовремено гледа TV и чита новине док ти рибаш патос.

Остануе ти една рука слободна? Викни ги другари! И роѓаци! Испиј пиво (после разговор с`с роѓаци ке ти треба)

Уууууууф!!!

Ама ако ти останев две слободни минуте, прати ги поруку на другари (кои што треба да ги чуваш како растенија) док едеш ложицу мед која што е много, много корисна.

Еpa с`г те поздрављам, зашто измеѓу јабуку, јогурт, пиво, прв литар воду и треќ оброк кој што е нормалан кашаст, незнам више што још треба ама морам да иду у WC...

Ке заштеду некој минут и истовремено ке измију зуби...
Вратете се на почетокот Go down
Ajkula
Team
Team
Ajkula


Број на мислења : 60
Join date : 2009-05-27
Местолокација : Куманово

Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 10:34 am

Немој да бидете много строги, ипак е пост стар 3 и пол године. Дури и ја виду неколко пропусти у њега, а и много некултурно сам се изразуваја, некои работе мора да ги измену. Можда има и некоја грешка у куцање, затој што с`г га прекуцува цел у кирилицу... т`г сам још пишуваја с`с латиницу.
Вратете се на почетокот Go down
strumfeta
Team
Team



Број на мислења : 67
Join date : 2009-05-26

Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitimeНед Мај 31, 2009 11:22 pm

моја и на грофицу филозофија...
знаете ли зашто американци кд рапуев викав ЈО?
затој што чуле од наши селјаци, кд играв оро, како викав ЈУУУУУУУУУУ, па и они да се направив важни док рапуев, уметнале га тој ЈО според наше ЈУ, само нормално, модифицирале га прво Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Философија: Ајкула Empty
ПишувањеПредмет: Re: Философија: Ајкула   Философија: Ајкула Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Философија: Ајкула
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Кумановац :: Култура-
Отиди до: