Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Филм кој ме е замислија

Go down 
5 posters
АвторПорака
alexard
Члан
Члан



Број на мислења : 12
Join date : 2009-05-26

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeПет Мај 29, 2009 8:25 pm

Епа после длго време не гледање на филмови, прошлипут слушајно га гледа филм The Mist или магла.

После тј филм не сам спаја цел ноќ. Пре јак и не типишан амерички филм, сс страшно добар не извесан и за топ 5 нај нај краеви.

Вреди да се погледне дефинитивно и по 3-4 пута.
Вратете се на почетокот Go down
strumfeta
Team
Team



Број на мислења : 67
Join date : 2009-05-26

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeПет Мај 29, 2009 8:37 pm

Мене Човекот што плачеше - сс Кристину Ричи, Кејт Бланшет и Џони Деп
Филм не е нешто много посебно, али прв пут кд га гледа, ипресионира ме сс содржину и перформанс на актери, и такој, целу недељу од време на време враќаше ми се памет на њега
Вратете се на почетокот Go down
Ajkula
Team
Team
Ajkula


Број на мислења : 60
Join date : 2009-05-27
Местолокација : Куманово

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeПет Мај 29, 2009 8:52 pm

Ако ме е некој филм замислија и изменија тој е дефинитвно The Bucketlist и Yesman с`с Џим Керита... Yesman е чудо од филм, стандардан холивудски е, ама ипак има много јаку философију позади све тој
Вратете се на почетокот Go down
LoLeeTa
Члан
Члан
LoLeeTa


Број на мислења : 12
Join date : 2009-05-27
Age : 36

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeСаб Мај 30, 2009 1:11 am

Се слагам со Ајкула за The Bucketlist, добар филм навистина. Requiem for a Dream, Braveheart и La Vita e Bella ми се меѓу топ 5. Постари, ама добри филмови Smile
Вратете се на почетокот Go down
Ain't Sayin' Nothin' New
Члан
Члан
Ain't Sayin' Nothin' New


Број на мислења : 12
Join date : 2009-06-03

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeСре Јун 03, 2009 5:41 pm

Хммм филм кој ме замислија е дефинитивно Твајлајт. Шетам ја такој по форуми да виду кој филм вреди да се спушти и гледам постови у серију сви препоручуев Твајлајт. Добро де не сви, ама сви девојке да (освен туј тамо некоја која се прави уметник и гледа црнобели руски филмови). И викам си добро ај да виду и ја тој чудо и га спушти па га гледа, и како што кажа на почетак замисли се зашто га толко фалив. Накрај и свати зашто и сг ке ви кажу.

Твајлајт уствари не е романтичан филм меѓу вампира и цурку него е софт порн за “католик бојс“ и “емо цуру“. Значи она доаѓа у место куде не виделе “емо“ и сви ву се пуштав арно ама она неќе Парис Хилтон живот она сака чудака. Католик бој е затој што живи сс браќа, сестре тату маму сс кои не е у крвно сродство. Не се дружив сс остали затој што имав свои принципи како 7 божји заповеди плус нема давачка пред зимачка. Црна судбина ги спои овија двујца на час по биологију да седнев заедно и овј католик бој толко се узбуди што имаше .... и мораше да истрчи од час како посерен за да не га приметив други. После тој он собира силу да ву презбори и сга иде една дугачка предигра куде она дознава дека неможе да имав секс затој што на њега не му е дозволено. Емо ко емо сака да пати па још му дава зор да га фати. Па ај ке се љубив па ај не смеев па он се нада дека може да га контролира нагон сс тој ако истера бес на некое животно у блиску шуму и такој емо заврши у њину секту. И док си џиткасва топку на широку пољану дојде манијак сличан на овија и реши да гу силуе емо цуру. И држ не давај она прсна да бега ама манијак побрз стигна гу фати гу вржа гу и баш да ја онаде дојде дечко ву сс мафију и га преби и на њума ву га ргна зуб ама на време га извади Laughing и она не бидна како њима него си остана емо.
Вратете се на почетокот Go down
Ajkula
Team
Team
Ajkula


Број на мислења : 60
Join date : 2009-05-27
Местолокација : Куманово

Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitimeСре Јун 10, 2009 7:40 am

What the Bleep do we know или у оригинал What tнē #$*! D̄ө ωΣ (k)πow!?. Документаран е дефинитивно, ама има и содржину како да не е документаран, а од време на време, може да се сврстуе и у комедије. Ако сакате стварно после некој филм мозак да ви работи на 100-тку, т`г дефинитивно треба да га гледате What tнē #$*! D̄ө ωΣ (k)πow!?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Филм кој ме е замислија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Филм кој ме е замислија   Филм кој ме е замислија Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Филм кој ме е замислија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Кумановац :: Култура-
Отиди до: