Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomeLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 првентива на здравје

Go down 
АвторПорака
strumfeta
Team
TeamБрој на мислења : 67
Join date : 2009-05-26

првентива на здравје Empty
ПишувањеПредмет: првентива на здравје   првентива на здравје Icon_minitimeЧет Јун 04, 2009 6:05 pm

Како га заштитуете ваше здравје?
Ја на пример, зимуска си пију чајчиња, и тој пуно, само не ги сакам много много вруќи, а летоске, искрено не искачам мн мн надвор кд е вруќо, за да, како што вика баба ми, не ме удри слнце у главу...
У екстремни случаи, мајка ми ме е терала да пију туј течност од комбуху, некоја врста на габу, што е невероватно одвратно... Исто, натерале су ме да пију и јајца од препелицу,, кои исто како комбуху, зголемуев га имунитет, а сс тој и вршив превенцију од болести...
Чекам коментари
Вратете се на почетокот Go down
 
првентива на здравје
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Кумановац :: Здравје-
Отиди до: